Yün Yorgan Yıkama

Yün Yorgan Yıkama
Yün Yorgan Yıkama

Yün yorgan yıkanır mı?

İyi yapılmış bir yün yorgan dünyanın en iyi uyku aracıdır. Daha iyisi henüz yapılamadı. Yünün diğer elyaflardan farkını anlamak için Neden Yün! adlı makalemizi okuyun. Ama iddia ediyoruz biz yıkadıktan sonra yorganlarınız ilk yapıldığı günden bile daha temiz ve hijyenik olur. Çünkü yün yorganlar yapılmadan önce yıkanırken çoğunlukla deterjan kullanılmaz. Kullanılamamasının bir nedeni deterjanın yüne etki edip sertleştirmesi ve zamanla kırılıp toz gibi dökülmesidir. Diğer bir nedeni de akar su gibi yerlerde iptidai şartlarla yün yıkama yapılmasıdır.

Yün yorganlar mutlaka 2 ayda bir kere yıkanmalıdır. Duygu halı temizleme yorganlarınızı makul fiyata pırıl pırıl yıkar. Kar gibi yapıp teslim eder.

Yün yorgan yıkanınca zarar görür mü?

Yün Yorgan Yıkama
Yün Yorgan Yıkama

Evet görür. Piyasa malı harcıalem deterjanlarla yıkanırsa. Bilmeyen ustalar yıkarsa yün yorganlar sertleşerek etkilerini kaybeder. Yün parçacıkları kırılarak dökülür. Siz saçlarınızı deterjanla yıkamaya kalkarmısınız. Yün de saç gibi bir canlı organizmadır. Doğru yıkanırsa çok güzel yumuşar. Kötü yıkanırsa yıkanmadan öncekinden daha kötü olur.

Yün yorganlarınız 6 PH değerinde yumuşak yün deterjanı ile yıkanır. Her yorgan tek tek makineye atıldığından kimsenin yorganı başkasının ki ile birlikte yıkanmaz.

İletişim

Tel: 0505 372 39 48
Tel: 0242 464 11 65
Tel: 0544 464 11 65

Leave A Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir