Koltuk Yıkama

Antalya Duygu Koltuk Yıkama
Antalya Duygu Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama ustalık gerektiren bir iştir. İlk olarak koltuklar kumaşına özel koltuk yıkama şampuanı ile sünger yardımıyla silinir. Daha sonra koltuk yıkama makinesi ile koltuklardaki su çektirilir.  Su çektirme ağır ağır yapılmalı ve süngerlerine kadar tüm su çekilmelidir. Bu işlem koltukların kiri tamamen çıkıncaya kadar yapılır.

Su çektirmede yapılan işlem; suya karıştırılan yüzey aktif maddeler sayesinde suyun yüzey gerilimi azalır. Koltuğa uygulanan deterjanlı su kumaş dokusuna kolayca işleyerek kirlerin suya salınmasını sağlar. Artık ıslak kumaştaki su kirlidir ve vakumla ortamdan uzaklaştırılır. Bu işlem ne kadar tekrarlanırsa koltuklar o kadar temiz yıkanır.

Son durulamadan sonra kalan sıvı çok iyi çektirilmelidir. Son çektirmeden sonra koltuklar %80 kurudur artık.  Kapı pencere açık en az bir gün bekletilip kurutulmalıdır.

Duygu halı yıkama koltuk temizliğinde uzmanlaşmış ekibiyle tüm tecrübesiyle sizlerin hizmetinde. Bir telefonunuzla evinize gelip koltuk, kanepe, çekyat, sandalye, yatak ve stor perde gibi kumaş yüzeyleri bulunan mobilya ve ev eşyalarınızı profesyonel ekibimiz ile doğal temizlik ürünlerini kullanarak temizliyoruz.

Klima veya Elektrikli Isıtıcı Koltuklarımı Kurutur mu ?

Kapıyı pencereyi kapatıp klima açarak kurutma yapılamaz. Bu bir yanılgıdır. Akdeniz bölgesinin değişken havasına göre kurutmaya dikkat edilir. Antalya’nın bazı bölgelerinde o kadar nem çöker ki kuru koltuklar bile nemlenir. Böyle bir hava olursa kurutma işlemini uzatmak gerekebilir.

Şubelerimiz

İletişim

Tel: 0505 372 39 48
Tel: 0242 464 11 65
Tel: 0544 464 11 65