Hangi Halılar Yıkanır?

Deri Halı Yıkama
Hangi Halılar Yıkanır?

Hangi Halılar Yıkanır?

Her türlü halı yıkanır, temizlenir. Evet yanlış duymadınız. Cinsi ne olursa olsun her türlü halı temizlenir. Halı temizleme bir sanattır. Makineler işimizi kolaylaştırır ama fabrika gibi kirli halıyı bir baştan ver öbür taraftan temiz halıyı al gibi bir sistem kurmak mümkün değildir. Sektörde tecrübesi olmayan birçok paralı yatırımcı bunu ağır kayıplarla anlayabilmiştir. Halı temizliği ustalık isteyen bir iştir. Çırağı olunmayan işin ustası da olunamaz. Halı temizliği, yoğun tecrübe isteyen bir iştir.

Ustalaşmış bir halı yıkamacı, her türlü halıyı yıkayabilir. Bunun için temizlik kimyasallarından anlamak halının yapıldığı ipliği ve kullanılan boyayı bilmek gerekir. Hangi ipin ne oranda ve hangi PH’ta temizleme kimyasalı ile temizleneceğini bilir.

Bazı boyalarla boyanmış iplikler düşük PH’lı asit karakterli kimyasallarla temizlenebilir iken, bazıları yalnızca baz karakterli yüksek PH’lı ürünler ile temizlenebilir. Bunun yanında nötr temizleyicilerle temizlenmesi gerekenler de vardır. İşinin ehli usta,  halının temizlemeye başlamadan önce bilgi ve deneyimi ile kullanacağı özel temizlik ürününü uygun süreç içinde uygular ve maksimum temizlik ve hijyen sağlar.

Halılarınızı, işinin ehli ustalara teslim ederek kullanım ömrünü uzatır ve ilk günkü temizliği ve ferah kokusu ile kullanmaya devam edersiniz.

İletişim

Tel: 0505 372 39 48
Tel: 0242 464 11 65
Tel: 0544 464 11 65

Leave A Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir