Halılarım Sarardı. Ne Yapmalıyım?

halidaki-yanik-izleri-nasil-cikarilir
Halılarım Sarardı. Ne Yapmalıyım?

Halılarım Sarardı. Ne Yapmalıyım?

Halıların sararmasının nedeni halılarda kalan suyun bakteri üretmesidir. Bu bakteriler hem sarı su yaparlar hemde koku yaparlar. Bu yüzden halılar yıkandıktan sonra kurutmada geçen süreyi mümkün olduğu kadar kısaltmak gerekir. Bu maksatla halı sıkma makineleri kullanılır. Bu makineler halıdaki suyun fazlasını atarak halıların kurumasını hızlandırırlar.

Halılarımızı evde yıkadığımızda halı sıkma makinesinde sıkma yapamayacağımızdan sarı su birikmesi olur. Halıların arkalarında daha fazla belirli olan harita gibi bir sarılık meydana gelir .

Özellikle Shagy halılarda halıların iplerinin uç kısımları sararır. Açık renkli halılar hiç kullanılamayacak kadar sorun oluşturur. Bu durumda bizi ararsanız halılarınızı ilk günkü haline getiririz.

Halıda bakteri üreten ikinci neden de ısıdır. Isı arttıkça bakterilerin üremesini hızlandıran ortam oluşur. Fakat doğal kurumada sıvıların gaz haline geçerken ortamdan ısı alması ilkesinden dolayı bakteri üremesi için riskli ısılara ulaşılamaz. Halılar asılmamış yada yeterince havalandırılamamış sıcak yerde ise bakteri üremesi kaçınılmazdır. Antalya sıcak bir yer olduğundan halıları asmadan uzun süre bekletmemek gerekir.

Profesyonel destek almak için bize ulaşın.

İletişim

Tel: 0505 372 39 48
Tel: 0242 464 11 65
Tel: 0544 464 11 65

Leave A Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir