Evimi Su Bastı Ne Yapmalıyım?

su-baskini-temizligi
su-baskini-temizligi

Evimi Su Bastı Ne Yapmalıyım?

Musluk açık kaldı evi su bastı ne yapmalıyım?

İlk yapmanız gereken suyun tahliyesini gerçekleştirmektir. Bunu tek başınıza yapamıyorsanız bizi arayabilirsiniz. Su baskınlarında tahliye ve temizlik hizmetimiz vardır.

Su basmalarında ilk yapılacak şey, su dolması hala devam ediyorsa bunun önüne geçmektir. Örneğin temiz su borusu patlamışsa su akışı kesilir. Daha sonra evdeki su boşaltılır. Evdeki su boşaltıldıktan sonra zararların bertaraf edilmesi işlemleri başlar.

Evimi su bastı halılarıma bir şey olur mu?

Su basmalarında halılara genelde hiçbir şey olmaz. Bir hafta ya kadar halıların su içinde kalmasında ortaya çıkacak sorunlar bizim tarafımızdan kolaylıkla çözülür.

El dokuması gibi renk verecek halılar varsa kesinlikle müdahale etmemek gerekir. Uzman olarak biz gelir sorunu çözeriz.

Evimi su bastı parkeler zarar görür mü?

Su baskınlarında genelde parkeler tamamen kullanılamaz hale gelebilir. Su baskını yeniyse parkelerin sökülmesi durumunda bozulmasının önüne geçilebilir. Aksi taktirde üzerinde su kalmasa bile altında kalan sular kısa zamanda parkeyi bozar. Sökülen parkeler kurumaya bırakılır.

Kanalizasyon suyu eve doldu ne yapmalıyım?

Kanalizasyon suyu baskınlarında zararın kim tarafından karşılanacağı belirlenir. Genelde ev sahipleri kiracının masraflarını karşılar. Ama olayın meydana geliş şekline bağlı olarak zarar belediye veya sigorta tarafından da karşılanabilir. Temizlik sonunda mekanlar mutlaka dezenfekte edilmelidir.

Profesyonel destek almak için bize ulaşın.

İletişim

Tel: 0505 372 39 48
Tel: 0242 464 11 65
Tel: 0544 464 11 65

Leave A Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir