Evimde Halı Temizliğini Nasıl Yaparım?

Halı
Antalya Duygu Halı Yıkama

Evimde Halı Temizliğini Nasıl Yaparım?

Halılarımızı mutlaka sık sık elektrikli süpürge ile süpürmeliyiz. Halıların elektrikli süpürge ile süpürülmesi halıyı temizlemekten başka halıya bakım anlamına da gelir. Halıların üzerine düşen kıl tüy ve benzeri şeyler bir müddet oradan uzaklaştırılmazsa üzerinde yüründüğünden dolayı keçeleşme meydana gelir. Bu aşamadan sonra süpürsenizde bu şeyleri halıdan uzaklaştıramazsınız.

Halıların üzerine herhangi bir sıvı döküldüğünde ilk yapılması gereken sıvının oradan uzaklaştırılmasını sağlamaktır. Elektrikli süpürgeniz ıslak süpürmeye uygunsa elektrikli süpürge kullanmak iyi bir çözüm olur. Değilse çay bardağı gibi bir nesne halıya sürtülerek fazla suyu alınır. Eğer leke kalmışsa biraz su dökülerek alma işlemi tekrarlanır. Tekrar tekrar bu işlem yapıldığında halıdan leke çıkmamışsa saç şampuanından bir damla bir bardak suda karıştırılıp halıya dökülür ve çektirilir. Kesinlikle bezle silme yapılmamalıdır. Bezle silme lekenin dağılması anlamına gelir. Halıdan leke çıkarmak için kesinlikle çamaşır suyu tuz ruhu veya sulandırılmamış leke çıkarıcı kullanılmaz.

Evde halı yıkama çok zor bir işlemdir. Halı yıkamacılarda bulunan halı yıkama makinesi ve  halı sıkma makinesi olmadan halı yıkamak ve bu halının temiz olması neredeyse imkansız. Diyelim ki çok uğraştık ve temiz yıkadık halıyı kısa sürede kurutamayacağımızdan halılarda sarı iz meydana gelir. Veya hassas halıların renkleri birbirine karışır.

Antalya Duygu Halı Temizleme  www.duyguhalitemizleme.com | Kalitenin Hijyen ile Buluştuğu Adres

İletişim

Tel: 0505 372 39 48
Tel: 0242 464 11 65
Tel: 0544 464 11 65

Leave A Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir