Battaniye Yıkama

Battaniye Yıkama
Battaniye Yıkama

Antalya’da battaniye kullanımı fazladır. Bunun en büyük nedeni havaların çok soğuk olmadığından yorgan yerine battaniye kullanılmasıdır. Battaniye yorgana göre çok daha hafif ve kullanışlıdır.

Battaniye kullanırken nevresim kullanılması uygundur. Çünkü battaniye yapısı itibariyle içerisine çok rahat toz ve kir alır.

Battaniyeleri ne aralıkla yıkatmalıyız?

Battaniyeler açık kullanılıyorsa mutlaka 1-2 ayda bir kere yıkanmalıdır. Çünkü bazen terleriz, bazen de havadan ve diğer maddelerden battaniyemizin tüyleri arasına yabancı maddeler girer.

Battaniye yıkama hizmeti sanıldığı kadar pahalı da değildir. Kampanya fiyatımız battaniye yıkama sadece 10TL.

Battaniyemi kendim evde çamaşır makinesinde yıkayabilir miyim?

Bazı battaniyelerimizi evde kendimizde makinede yıkayabiliriz. Ama bunun için battaniye bir kişilik olmalı ve fazla kalın olmamalıdır. Çamaşır makinesi 7 kg ve üzeri olmalıdır. Çamaşır makinesinin en kısa programında 30-40 derecede yıkanabilir. Battaniyeyi zorla makineye sığdırmaya çalışmayın bu haliyle zaten yıkamada olmaz. Makineye battaniyelerinizi dürülmüş olarak koymayın.

Battaniye Yıkama
Battaniye Yıkama

Battaniye yıkarsam çamaşır makinesi bozulur mu?

Böyle bir ihtimal her zaman var. Çünkü bu makineler battaniye yıkamak amacıyla yapılmamış. Ayrıca makinenin üzerinde yazan kuru çamaşır kilosudur.

Profesyonel destek almak için bize ulaşın.

İletişim

Tel: 0505 372 39 48
Tel: 0242 464 11 65
Tel: 0544 464 11 65